İnsula Hotel – Alaçatı

Restaurant

DSC_8977

Alaçatı INSULA

Yapim tarihi 1842 olan eski Rum Konağında, 2016 yazında hayat bulan Alaçatı INSULA Stay & Eat , restoran ve butik otel olarak hizmet veriyor.
A.Turgut  ve Korkut Denizeri kardeşler, İstanbul dan Alaçatı ya butik bir marka olmayı hedefleyerek geldiler ve bu projeyi gerçekleştirme kararı aldılar.

INSULA Latincede altında yenilip içilen, üzerinde de konaklanan taş bina anlamına geliyor. Eski Roma dönemine ait binanın tarihi dokusu bozulmadan yapılan renovasyon ile özgün yapı korunarak modern ve konforlu hale getirildi.
Alaçatı INSULA Restoran, mutfağa büyük ilgisi olan Korkut Bey ve ekibindeki değerli şefler ile, Ege mutfağındaki başarılı tarif ve sunumları ile tanınan şef Dilek Yetkiner’in danışmanlığında farklı lezzetleri bir araya getirerek bir menüde sunuyor.

Yöresel lezzetlere farklı dokunuşlar katarak hazırlanan menüsü et ağırlıklı olup, ayrıca balık ve zeytinyağlı mezeler ile özel lezzetler de yer alıyor. Mevsimindeki yöresel malzemeleri kullanmak amacı ile belirli dönemlerde menü değişiklikleri yaparak, Alaçatı’ya gelen misafirlere farklı lezzetler sunan restoranımız, Alaçatı’nın en eski ve hareketli lokasyonu olan Kemalpaşa caddesinde yer alıyor. Muhteşem ambiyansı ile gözünüze, müziği ile kulağınıza ve tabii ki lezzetleri ile de damağınıza dokunuyor.
Alaçatı INSULA on iki ay boyunca ‘’Lezzetimize Müzik Kattık’’ sloganı ile, yaz kış farklı müzik grupların canlı müzik performansları ile konuklarını ağırlıyor.